23 Aralık 2004 Yıl: 110

Ana Sayfa

Siz tabelayı hazırlayın
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
"KDV'den sonra sıra vergi oranlarında"
İki yeni mağaza daha
Emlak Vergisi artacak
AB'nin etkili isimleri geliyor

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etBABA HASAN PEKDEMİR'İN KURDUĞU ÇİFTLİKTEN, MARKETLER ZİNCİRİ DOĞDU
İki yeni mağaza daha

Denizli'den çekilmeye karar veren Umpaş'ın 3 alışveriş merkezini alan aile, bunlardan birini kapatıp diğerlerini bünyesine katarak mağaza sayısını 11'e çıkaracak

Yeni Asır Gazetesi Yazı İşleri Koordinatörü Berkant Kipöz, (ortada) Pekdemir Çiftliği Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Cemal Pekdemir (sol başta) ve grubun akaryakıt sektöründeki faaliyetlerini yöneten Halil Pekdemir'e Yeni Asır'ın ilk nüshasını hediye etti.

Denizli'de alışveriş merkezi olarak en fazla zincir mağazaya sahip olan Pekdemir Ailesi, iki yeni merkez ile mağaza sayısını artırıyor.
Uşaklı sanayicilerin perakende sektörü üzerine kurduğu Umpaş'ın Denizli'den çekilme kararıyla birlikte kentteki üç mağazayı alan Pekdemirler yeni yılla birlikte büyümeye devam edecek. Umpaş'ın üç alışveriş merkezinden birini, küçük olması nedeniyle kapatacak olan Pekdemirler, diğer Üçgen ve Fatih semtlerindeki iki mağazayı kendi bünyelerine katacak. Böylelikle Denizli'deki Pekdemir Alışveriş Merkezleri'nin sayısı 11'e çıkacak.

Planlı büyüdük
Pekdemir Çiftliği Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Cemal Pekdemir, bugüne kadar öz sermayeleri ile büyüdüklerini ve kısa vadeli işletme kredileri dışında banka kredisine sıcak bakmadıklarını söyledi. Pekdemir, "Sağlıklı ve planlı büyüdük. Mağaza sayımızın artması ile piyasada fiyat iskikrarı sağladık" dedi.
Büyümelerinin temelinde ürünlerinin müşteri tarafından beğenilmesi ve yeni taleplerin gelmesinin yattığını söyleyen Cemal Pekdemir 1200 tavukla başladıkları büyüme öykünü şöyle anlattı;
"Ailemiz, Acıpayam'ın Alaattin Kasabası'nda tütün, soğan, buğday, arpa üretimi yaparken babam Hasan Pekdemir'in, 1976 yılında 1200 kapasiteli bir tavuk çiftliği kurması ile kafeste yumurta tavukçuluğuna başladık. 1978 yılında kafes sayısı 5 bine çıktı ve üretimimiz fazla gelmeye başladı. Bunun üzerine Denizli'de Valilik Konağı karşısında Pekdemir Çiftliği adıyla yumurta satış dükkanı açtık."

Akaryakıt istasyonu
Halktan peynir, tereyağ, süt, yoğurt talepleri gelmeye başlayınca yumurta satış dükkanını şarküteriye çevirdiklerini anlatan Pekdemir, "1980'li yılların başında Bayramyeri'nde 2'nci, 1986'da 3'üncü mağazamızı hizmete açtık. 1994 yılında babamızı kaybettik. Fakat tavuk çiftliğini ve mağazalarımızı yaygınlaştırmayı sürdürdük. 1996'da petrol işine girdik. Şu anda 9 mağaza ve 2 akaryakıt istasyonu ile ticari faaliyetimizi sürdürüyoruz" dedi.
Umpaş'tan devraldıkları 3 mağazadan birini küçüklüğü nedeniyle kapatacaklarını belirten Pekdemir, Fatih ve Üçgen semtlerindeki mağazaları bünyelerine ekleyeceklerini belirtti.

Kendimizi yeniledik
Pekdemir Grubu'nun petrol sektöründeki faaliyetlerini yöneten Halil Pekdemir de kendilerini sürekli yenileyerek, pazardaki rakiplerinin hareketlerini de yakından takip etütiklerini böylece de planlı bir büyüme sürdürdüklerini söyledi.

Güven sağladık
Halil Pekdemir, "Denizli halkı, ucuz ama kaliteli ürünü Pekdemir'de bulabileceğine gönülden inandı. Dürüst ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışımız ile bize güç verdi. Bugünlere gelmemizde bize duyulan güvenin önemli rolü oldu" dedi.

İki kardeş, 4 kardeşi okuttu
Pekdemir Ailesi hem babalarının sağlığında hem de onu 1994'te kaybettikten sonra kardeşler arasındaki bağı koparmadı. Cemal Pekdemir ile Halil Pekdemir ticari hayatta kazandıkları ile diğer kardeşlerini okuttu.
Bayram Pekdemir başkomiser oldu. Recep Pekdemir, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde görev yapıyor.
Mehmet Pekdemir Denizli Devlet Hastanesi'nde genel cerrah olarak çalışıyor. Emine Pekdemir de Denizli SSK Hastanesi'nde başhemşire olarak çalışıyor. Ailenin 3'üncü kuşak çocukları da Pekdemir'in çeşitli birimlerinde ticari faaliyetlere katılıyor.

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222