24 Ekim 2004 Yıl: 110

Ana Sayfa

Biz de söz vermiştik
            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Orkide, Asya'yı yeni pazar seçti
Petkim yatırıma devam ediyor
Sodaş ve Alkim'de 24 saat üretim var
Üreticiye kredi dağıtımı başladı

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etSodaş ve Alkim'de 24 saat üretim var

Sodaş Sodyum Sanayi A.Ş. Murahhas Azası ve Alkim Alkali Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Kora, her iki şirkette de üretimin 24 saat aralıksız sürdüğünü açıkladı. Kora, "İç ve dış piyasalara ürün yetiştirmekte zorlandığımız için üretimi hiç kesmiyoruz" dedi.

Enerji pahalı
Ferit Kora yaptığı açıklamada, Sodaş için şunları söyledi, "Rafine sodyum sülfat, toz deterjan, sülfonikasit ve sodyum slikat üretim tesisleri ile Çardak ve bölge ekonomisine çok önemli katkıları olan Sodaş, ağustosta sadece enerji maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle toz deterjan üretimini durdurmuştur. Özellikle rafine sodyum sülfat tesisleri 24 saat aralıksız çalışıyor. Çünkü iç ve dış pazarlara ürün yetiştirmekte zorlanıyoruz."
Çardak organize Sanayi Bölgesi'nin sınırlarının genişletilmesi isteğini desteklediklerini belirten Kora, "Ayrıca, ülkemizde büyük sorun olan enerji maliyetleri nedeni ile doğal gazın bölgemize getirilmesi ve haksız rekabetin önlenmesini tam anlamı ile destekliyoruz. Sodaş, bu destekler sağlandığı takdirde ağustosta ara verdiği deterjan üretimine başlayarak ülke ekonomisine katkılarına devam edecektir" dedi.

Dünyada 5'inci
Kora, Alkim'in dünyanın 5'inci büyük sodyum sülfat üreticisi olduğunu belirtti. Alkim Alkali Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Kora, Denizli Çardak Organize Sanayi Bölgesi'nden 17 kilometre uzakta olan Alkim için de şu açıklamayı yaptı;
"Alkim, Afyon İl sınırları içerisinde bulunan toplam 270 bin ton / yıl kapasiteli 2 adet entegre kimya tesislerinde % 100 kapasite ile çalışmakta olup bakım veya yatırım gibi özel duruşlar hariç 3 vardiya 24 saat aralıksız çalışmaya devam etmektedir."
NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222