13 Eylül 2004 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


FETHİYE'DE İTALYAN LİNDA, KUŞADASI'NDA TAYFUN DUYGULU KAZANDI
Şarkılar Ege'de yarıştı

17. Altın Güvercin Şarkı Yarışması ile Megahit 3. Uluslararası Akdeniz Şarkı Yarışması, cumartesi akşamı yerli ve yabancı turistler tarafından geç saatlere dek ilgiyle izlendi

ERDOĞAN CANKUŞ / UFUK BAKSİ (MERKEZ)

Azra Akın'ın sunucu Serhat Hacıpaşalıoğlu'na eşlik ettiği yarışmada birinci olan Linda, "Çok mutluyum. Türkiye'ye sevgiler" dedi

Kuşadası 17. Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nı Hürriyet Narin'in yorumladığı "Denizin Kızı" adlı parçasıyla Tayfun Duygulu kazandı. İkinciliği, Aysel Gürel'in söz yazarlığını, Eda Berker'in yorumculuğunu, Sadun Ersönmez'in de aranjörlüğünü yaptığı "Sevdayı Aştı Gönlüm" adlı bestesiyle Müfit Bayraşa aldı. Fatih Erkoç, kendi seslendirdiği "Gitme"ye üçüncülüğü kazanırken, besteci, söz yazarı, yorumcu ve aranjör olarak dört ödül birden aldı.
Soğuk ve rüzgar nedeniyle geçen yıllara göre final gecesinde tribünlerde önemli boşlukların dikkat çektiği geceyi Halit Kıvanç ve Seray Sever sundu. En genç yarışmacı olan Gökhan Tepe'ye, yarışmanın 17 yıldır organizasyonunu yürüten Ali Rıza Türker'in oğlu Ozan Türker anısına, "Ozan Türker Özel Ödülü" verildi. Ardından Mazhar-Fuat-Özkan'a (MFÖ) "Barış Manço Özel Ödülü", Manço'nun eşi Lale Manço Ahıskalı tarafından sunuldu. Ödülü grup adına Fuat Güner aldı. Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, birinciye 25 milyar, ikinciye 15 milyar ve üçüncüye de 10 milyar liralık ödül çeklerini verdi.

Ödül İtalya'ya gitti
Fethiye'de düzenlenen Megahit 3. Uluslararası Akdeniz Şarkı Yarışması'nda birinciliği "Evai" adlı parçasıyla İtalya'dan Linda kazandı. Fethiye Stadı'nda düzenlenen ve 15 ülkenin katıldığı yarışmaya, ilçe halkıyla turistler büyük ilgi gösterdi. Organizatörlüğünü ve sunuculuğunu Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun yaptığı yarışmada, 115 puan alan İtalyan şarkıcı Linda birinci olurken, ikinciliği 105 puanla Malta'dan Julie Ludwig, üçüncülüğü ise 91 puanla Slovenya'dan Nusa Derenda kazandı. Türkiye'den Burçin-Tamer ikilisi "Suskun Aşkım" adlı parçayla 47 puan alarak dokuzuncu sıraya yerleşirken, Yunanlı Chris Vamos ise 67 puan ile 7. oldu.

Hedefi, Eurovision'u İtalya'ya kazandırmak
Fethiye'de düzenlenen Megahit 3. Uluslararası Akdeniz Şarkı Yarışması'nda birinciliği "Evai" adlı parçasıyla kazanan İtalyan Linda'nın tam bir hayvansever olduğu öğrenildi. İtalya'da bir kır evinde ailesi, köpeği, sincabı, 17 kedisi ve 72 kaplumbağasıyla yaşayan Linda, "Yarışmaya çok iyi hazırlanmıştım. Ama yine de birincilik beklemiyordum; sürpriz oldu" dedi. Kendi şehrinin takımında kalecilik yaptığı öğrenilen Linda'nın bu yılki 54. San Remo Festivali'nde üçüncülük kazandığı öğrenildi. Linda, "Hayatımın en önemli ödülünü kazandım. Sesime ve müziğime güveniyorum. Hedefimde şimdi Eurovision birinciliği var" diye konuştu.
Yarışmanın ana sponsorlarından Ece Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ece, İtalyan şarkıcıya 10 bin euro ödül verdi. Jüride Türkiye'yi Olcayto Ahmet Tuğsuz, Yunanistan'ı ise Türkiye'de çekilen bir dizide oynayan Katherina Muçacos temsil etti. Yarışmanın geleneksel "Yaşam Boyu Onur Ödülleri" besteci Olcayto Ahmet Tuğsuz'a ünlü popçu Seyyal Taner tarafından, Lübnanlı besteci Elias Rahbani'ye ise popçu Deniz Seki tarafından verildi.
Fethiye Özel Ödülleri ise Yunanlı Chris Vamos ile Portekizli Ricardo Costa'nın oldu.

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222