26 Ağustos 2004 Yıl: 110

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


YENİ ASIR İLE İLGİLİ GÖRÜŞLER

İZMİR VALİSİ YUSUF ZİYA GÖKSU
Doğru, güvenilir zamanında haber
Yeni Asır 110 yıllık geçmişi ve kendine özgü habercilik anlayışı ile "Bölge Gazeteciliği" alanında sembolleşen bir gazetedir.
Yeni Asır'ın 110. yılının, 1 asır 10 yıllık gazetenizin kuruluş yıldönümünün İzmir'de kutlanmasının mutluluğu içindeyiz.
Kurulduğu tarihten bugüne kadar İzmir ve Ege'nin tüm sorunlarının çözümünde gayret gösteren Yeni Asır'ın bu tavrı okurlarca da takdir ile izlenmektedir.
Yeni Asır Gazetesi ailesi mensuplarının Valilik başta olmak üzere merkezi hükümetle kurduğu diyalog İzmir'e büyük bir ivme kazandırmıştır.
Zaten gazetecilik halkın ve kamu görevlilerinin dili, gözü ve kulağı olmaktır Yeni Asır bu görevi en iyi şekilde yerine getiriyor.
Yeni Asır'ın Ege Bölgesi'nin sorunlarına sahip çıktığını ve sorunların çözümü için yoğun çaba içerisinde olduğunu görüyoruz.
Toplumun haber alma ve bilgi edinme ihtiyaçlarını 'doğru, güvenilir ve zamanında haber verme' anlayışı ile bizlere sunan Yeni Asır, güçlü kalemlerin sağlıklı yorumları ile de örnek bir bölge gazeteciliği anlayışı sergilemektedir. İzmir Valiliği olarak sorunların çözümünde Yeni Asır gibi bizde gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Yeni Asır Gazetesi'nin 110. kuruluş yıldönümünde; haberin toplanmasından okuyucuya ulaşmasına kadar ki tüm kademelerinde emeği geçenleri kutluyor, başarılar diliyorum.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU
Güzel İzmirimiz'in gelişimine destek
İzmir'in köklü çınarlarından olan gazetenizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlar, nice başarılı yıllar dilerim. Yeni Asır, 110 yıla ulaşan yayın yaşamında güzel İzmirimiz'in gelişmesinde önemli roller üstlenmiştir. Geleceğe ilişkin bir değerlendirme yaptığımızda, yerel medyanın giderek daha da önem kazanacağını görmekteyiz. 110 yıllık mazisi bulunan ve çağdaş gelişmelere, teknolojiye her zaman ayak uydurmayı bilmiş olan Yeni Asır'ın, bu yeni dönemde de başarılı bir yayın süreci geçireceğine, kentimizin gelişmesine yönelik katkılarının devam edeceğine olan inancım tamdır.

İZMİR ESKİ VALİSİ HÜSEYİN ÖGÜTCEN
Gündeme getirdiği konuları sonuçlanıncaya kadar izliyor

Yeni Asır Gazetesi'nin 110'.cu yılını içtenlikle ve en iyi dileklerimle kutluyorum. 1924 yılına kadar Selanik'te daha sonra İzmir'de yayına devam eden Yeni Asır Gazetesi kadar uzun ömürlü bir başka gazete bulunduğunu sanmıyorum. Daha nice 110 yıllara. Yeni Asır Türkiye'nin en büyük yerel gazetesi. Yerel kelimesi Yeni Asır için küçük kalıyor. Bölgesel dememiz gerekiyor. Çünkü Yeni Asır tüm Ege Bölgesi'nin gazetesi. Bugün Türkiye'de yurtdışında yayımlanan büyük gazetelerde bulduğunuz tüm haber ve bilgiler Yeni Asır Gazetesi'nde de var. Yeni Asır Gazetesi'nin bir özelliği de gündeme getirdiği konular sonuçlanıncaya kadar yakından izlemesidir.
Yerel gazeteler kamu görevlilerinin, bölge halkının gözü kulağı, temsilcisi, ücretsiz avukatıdır.
Göreve başladığım yerlerde ilk basın toplantısında gazetecilere beni eleştirmelerini, methiyeyi yasak ettiğimi söylerdim. Methiye yöneticiyi tembelliğe sevk eder. Eleştiri ise uyanık, dinamik tutar.
3 yıl 1 ay 2 gün süren İzmir Valiliğim sırasında Yeni Asır Gazetesi'nin büyük desteğini gördüm. Seviyeli, uyarıcı yayını ile Yeni Asır Gazetesi en büyük yardımcım oldu.
İzmir ilinde Balçova, Seferihisar, Bergama, Dikili'de 250 bin konutu ısıtacak jeotermal enerji var. Sadece Balçova ve Seferihisar'dan en az 100 bin konut ısıtabiliriz. Bu konunun yılmaz, usanmaz, evhamlı savunucusu Yeni Asır Gazetesi oldu. Kocaeli Valiliğim sırasında ve emekli olduktan sonra da konunun peşini bırakmadı. İlişkilerimiz devam etti.
1994 yılında "Anılar-Bir İdarecinin Zamanla Yarışı" adı ile anılarımı yayınladım. Yeni Asır Gazetesi bu kitabı "Sıradışı Bir Vali" adı ile özetleyerek 17 gün yayımladı. Bana da zamanla yarışı kazanmam dileği ile güzel bir saat hediye etti. 10 yıldan beri bu saati kullanıyorum. 82 yaşındayım. Türk Eğitim Vakfı Başkanlığında saat kolumda zamanla yarışa devam.
Bir gazetenin başarısında patronun, genel yönetmenin, başyazarın, köşe yazarlarının, tüm çalışanların emeği var. 110. yılında bu güne kadar Yeni Asır'ın başarısında payı olanları candan kutluyor, en iyi dileklerimi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İZMİR ESKİ VALİSİ KUTLU AKTAŞ
Atatürkçü çizgiden hiç ödün vermedi
İzmir'de 1990-97 yılları arasında 7,5 yıl valilik görevinde bulundum. Gazetemiz bölgenin en büyük gazetesi. Görevim boyunca Yeni Asır'ın eleştirilerinden önerilerinden her zaman istifade ettim. Karşılıklı eleştiri ve önerilerle çok güzel sonuçlar elde ettik. Sürekli, Yeni Asır Gazetesi'nin büyük desteğini arkamda hissettim.
İzmir'in kent meselelerinin çözümünde Yeni Asır'ın yayınlarından istifade ettik. Yeni Asır'ın her dönemde kuvvetli bir kadrosu oldu. Köşe yazıları ile hatalı icraatlarımızı görme şansımız oldu.
İzmir dışında görev yaptığım yerlerde bu derece etkili, güçlü ve yerel yönetimleri destekleyen bir yerel medya kuruluşu ile karşılaşmadım.
Daha sonra Yeni Tv'yi de bünyesine katan Yeni Asır
ekonomi, eğitim, sağlık, alt yapı, spor, kültür alanında Anadolu'nun Batı'ya açılması konusunda çağdaş yenilikçi ilerici bir tutumla yayına devam etti. Bu tavrını takdir ediyorum. Atatürkçü çizgiden hiçbir zaman ödün vermedi ve ismine uygun olarak da 20. yüzyıl ve 21. yüzyılın koşullarına ayak uydurdu, bu koşulları yarattı.
Yeni Asır'ın ilk baskılarını da biliyorum. Selanik'te yayın hayatına başladı. Halen bu baskılar Yeni Asır binasının duvarlarını süslüyor. 19. yüzyılda çıkan ilk gazetelerden biri. Şimdi en gözde basın kuruluşlarının dahi 50 yıllık bir ömrü var. Yarım asırdır gördüğümüz gazeteler yokken Yeni Asır vardı.
Yeni Asır Gazetesi'nde en sevdiğim özelliklerden biri de kentin meselelerine önem vermesi. Her zaman Yeni Asır'ın kentin sorunlarının aktarıldığı bir sayfası oldu. Başka yerel gazeteler de var ancak en köklü en yaygın ve en kapsamlı olanı Yeni Asır. Kentin ileriye dönük kimlik kazanması için her sayfa önemli bir değer taşıyor. Benim dönemimde Agora'ya sahip çıktı, eğitim kampanyalarına destek verdi. Yeni Asır her dönem deneyimli kadroları ile ulusallaşmıştır.
Hem atama ile gelen hem seçim ile gelen yöneticiler kente önce basının gözüyle de bakıyor. Yeni Asır bu işlevi çok iyi yerine getiriyor. Farklı çizgisi var. Ülke politikasıyla yerel politikaları paralel götürüyor. Ankara'yı İzmir'in ayağına taşıyor. Tek dileğim Yeni Asır'ın İstanbul'da da dağıtılması.

Muğla Valisi Hüseyin Aksoy:
Yeni Asır'ın 110. yılın içtenlikle kutluyoruz. Bugüne kadar bölge kalkınması için göstermiş olduğu çalışmalara teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da aynı boyutta devam edeceğine inanıyoruz.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün:
Yeni Asır 110 yıldır Ege Bölgesi'ne önemli bir bölgesel katkı sağlıyor. Yeni bir tarzla Ege Bölgesi'nin sorunlarını farklı bir üslupla Türkiye'nin kamuoyuna duyuruyor ve hükümetin dikkatini çekiyor. Onların çözümleri için önemli mesafeler alıyor. Yeni Asır'ın özel bir konuma sahip olduğunu, Türkiye'de böyle bir gazetecilik anlayışının olmadığını düşünüyorum. Yeni Asır'ın yüklendiği misyonun farklı ve yararlı olduğunu düşünüyorum. Ege'nin bölgesel kalkınması ile ilgili önemli bir zihniyetin gelişmesinde Yeni Asır sağladığı katkılar dışında çok daha büyük katkılar sağlayabilir. Ege Bölgesi'ni Cumhuriyet'in 100'üncü yılında en yüksek kalkınma seviyesine erişmiş bölge olarak değerlendirebiliriz. İstanbul dükalığını ancak bu şekilde yıkma şansımız var. Kalkınmayı ve yatırımları Türkiye'nin geneline ve Ege Bölgesi'ne yaymamızda yarar var. Bu bilincin gelişmesinde Yeni Asır yaptığı yayın politikasıyla katkı sağlıyor.

Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şener Oktik:
Yeni Asır'ın 110'uncu yılını kutluyorum. Taşı delen su değil damlaların sürekliliğidir. Bölgesel bir gazetenin 110 yıl sürekliliğinin olabilmesi ve bu bölgeye hizmet verebilmesi bize gurur veriyor. İlgiyle izlediğimiz ve başarılarını taktir ettiğimiz bir yayın organı. İlimize gelip de böyle bir meseleyi masaya yatırdığınız için üniversitem adına teşekkür etmek istiyorum.

Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hayati Nizamoğlu:
Yeni Asır'ın 110 yılının kolay geçmediğini tahmin ediyorum. Diliyorum daha uzun yıllar başarılarınızı devam ettirirsiniz.

Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin
Yeni Asır'ın Aydın'ın ekonomik kalkınması ile ilgili satır başlarını tespiti ile ilgili anlamlı programı için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yakın desteğini gördüğümüz bölge gazetemizin bundan sonra da yanımızda olacağından hiç şüphemiz yok.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Ergün Onur:
Yeni Asır Gazetesi'ne şükranlarımı sunuyorum. Bizlere her zaman görüşlerimizi açıklama fırsatı yaratıyor.

EBSO Aydın Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Işıklıoğlu:
Yeni Asır bölge gazetesi değildir, ulusal bir gazetedir. Zaman zaman bizim de Ankara'ya işlerimiz düşüyor. Ankara'yı ziyaretim sırasında, bakanlıklarda "Yeni Asır geldi mi?" diye söz duyuyorum. Demek ki Ankara Yeni Asır'ın sesine kulak vermiş. Özellikle son yıllarda Yeni Asır'ın gerçekten can alıcı noktalarıyla hastaneleri, eğitim yuvalarını, yıllar önce kaderine terk edilmiş binaları, yani ilgilenilmesi gereken tüm konuları gündeme taşımıştır. Kendilerini tebrik ediyorum. Her basın bu kadar detaya inmez. 40 yıldır basını takip ediyorum. Atilla ve Osman Gençer Bey ile görüşmüştüm. Üç dört gün sonra sansürsüz yayınlandı. Yeni Asır'a teşekkür ediyorum.

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gacar:
Yeni Asır Gazetesi'ne teşekkür ediyorum. Yayınlarını takipe ettiğimiz kadarıyla özellikle son üç beş aydır dikkatimi çekiyor. Bütün Ege Bölgesi'ndeki ilçeler nasıl kalkınır, nasıl yatırımlar yapılır, üretim ve istihdam artar? Bunlarla ilgili çalışmalarıyla işadamlarını, teşebbüsleri ve yöre halkını uyuşukluktan kurtulmaya, gayret etmeye çağırıyor.Teşekkür ediyorum Yeni Asır'a.

Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Ali Ergül:
110 yıldan beri Ege'nin sesini iyi bir şekilde duyuran Yeni Asır Gazetesi'nin Aydın ekonomisinin geleceği ile ilgili hazırladığı bu platform için teşekkürlerimi sunuyorum.

DİĞER YAZILAR

Doğum tarihi: 19.8.1895
İzmir'e geliyor
Basın dünyası yankılandı
"Zincire vuramazsınız"
İmtiyaz sahibi tutuklandı
Adnan Menderes Sevdası
Teknoloji yenileniyor
Temeli atılıyor
İstanbul'a ilk adım
Avrupa'nın gözü İzmir'de
Kimler geldi, kimler geçti?
110 yılın kilometre taşları
YENİ ASIR NELER GÖRDÜ?
Her zaman, her yerde
Ne yayına, ne ödüle doydu
"2 ekmek 1 Yeni Asır"
80 yıldır değişmeyen tiryakilik
YENİ ASIR İLE İLGİLİ GÖRÜŞLER

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222