16 Ağustos 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


Halterde Halil Mutlu altın, Sedat Artuç ise bronz madalya kazandı
DÜNYAYI KALDIRDILAR

Cep Herkülü Halil, Atina-2004'te altın madalyaya ulaşarak, üçüncü kez olimpiyat şampiyonu oldu

Koparmada 135, silkmede 160 kilo kaldıran Halil, iki kez de dünya rekoru denedi, kıramadı

56 kiloda Halil ile yarışan Sedat Artuç ise toplamda 280 kiloya ulaşarak, üçüncülüğü aldıBayanlar halterde 46 kilodaki sporcumuz Nurcan Taylan'ın olimpiyat şampiyonlugundan sonra dün gece iki mutluluğu birarada yaşadık. 56 kiloda Halil Mutlu, olimpiyatlarda üçüncü kez altm madalyaya uzandı. Aynı kilodaki diğer sporcumuz Sedat Artuç ise üçüncü oldu.
Halil Mutlu, üstüste üçüncü kez olimpiyat şampiyonluğu kazanan dünyanın 4., Türkiye'nin Naim Süleymanoğlu'dan sonra ikinci sporcusu olarak tarihe geçti. Halil Mutlu, Çinli rakibi Wu Meijin ile çekişti. Koparmada ilk hakkında 130, ikinci hakkında 135'i kaldıran Halil, 140 kilo ile rekor denedi, ancak başarılı olamadı.

Meijin sinir krizi geçirdi
Silkmede ilk hakkında 160 kilo kaldırarak rakibine gözdağı veren Halil, 165 kilo ve son hakkında 168.5 kiloyu denedi, kaldıramadı. Toplamda 295 kilo yapan Halil, bir kez daha şampiyonluğa ulaştı. Wu Meijin, koparmada 125, silkmede 155, toplamda 280 kilo ile gümüş madalyanın sahibi oldu. önceki gün verdiği demeçlerle Halil'e meydan okuyan Meijin, yarışma bittiğinde sinir krizi geçirerek, kendini yere attı. Çinli sporcu güçlükle sakinleştirildi.

Sedat da başarılıydı
56 kilodaki haltercimiz Sedat Artuç da başarılı bir yarışma çıkardı. Koparmada
125, silkmede 155 kiloluk kaldırışlarıyla toplamda 280 kiloya ulaştı ve bronz madalyayı göğsüne taktı. Artuç, kariyerindeki ilk olimpiyat madalyasına ulaştı. Halterde bugün saat 16.30'da bir başka madalya umudumuz Aylin Daşdelen podyuma çıkacak.

İlk kutlama Başbakandan
• Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halil Mutlu ve Sedat Artuç'u şeref kürsüsünden iner inmez telefonla arayarak kutladı. Erdoğan, iki sporcuya "Sizi televizyondan izledim. Çok gururlandım. Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi
• Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin de ilk kez 2 Türk sporcunun aynı kürsüde yer almasından büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. Şahin, "Halil'den emindik. Sedat da çok başarılıydı. Bugün olimpiyatların 2. günü ve bizim 2 altın, 1 bronz madalyamız var. Ne mutlu bize" ifadesini kullandı.
• Nurcan Taylan, Halil Mutlu ve Sedat Artuç'un kazandığı madalyalar, Halter Federasyonu Başkam Kenan Nuhut'un koltuklarını kabarttı. "Dünyanın en mutlu federasyon başkanıyım" diyen Nuhut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedeflediğimiz tüm noktalara ulaştık. Bu bir rastlandı değildirdir. 4 yıllık bir planlamanın ürünüdür."


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222