8 Ağustos 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Denizli'de gölet faciası
Minili kapkaççıya suçüstü

BAĞLANTILAR
Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği
Dünya Bankası
IMFKemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal Önderoğlu

Sayfayı
Tavsiye etAYNI AİLEDEN 4 KİŞİ BOĞULARAK ÖLDÜ
Denizli'de gölet faciası

Serinlemek için suya giren genç çamura saplanınca, baba, kızı ve kayınbiraderi yardıma koştu. Ama hepsi aynı çamurda can verdi

MUSTAFA KAYA / ARİF ZOR (DENİZLİ MERKEZ)


YASAK BÖLGE OLDU
Kimse gitmeyecek
Apalı vatandaşlar, "Burası her zaman balık tuttuğumuz bir yerdi. Doğal bir gölet değil. Kum kamyonları ve traktörleri tarafından malzeme alınan bir çukurdu. Yağmur suları burayı doldurup göl haline getirdi. Derelerle gelen balıklar da burada yuva yapınca, balık tuttuğumuz bir yer haline geldi. Ercan ailesinden dört kişinin burada can vermesi hepimizi çok üzdü. Artık kimse buraya gitmez, çocuklarını da göndermez" dediler.

Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Apa Köyü'nde balık tutmaya giden Ercan ailesinden 4 kişi yağmur sularının birikmesı ile oluşan gölette boğularak can verdi. Baba Süleyman Ercan (42) ile oğlu Osman Ercan (22), Saime Ercan (19) ile kayınbiraderi Mehmet Can'ın (22) cesetleri gece geç saatlerde bulundu.

Balığa gittiler
Acıpayam'ın Apa Köyü'nde çiftçilik yapan Süleyman Ercan, öğle saatlerinde yanına oğlu Osman, kızı Saime ve kayınbiraderi Mehmet Can'ı alarak köylerinin karşısında bulunan gölete balık tutmaya gitti. Kumların alınması sonucu ortaya çıkan çukurda, yağmur sularının birikmesi ile oluşan 700-800 metrekarelik göletin kıyısına giden aile balık avlamaya başladı. Jandarmadan edinilen bilgiye göre; askerden yeni döndüğü belirtilen Osman Ercan, sıcaktan bunalınca gölde yüzmeye kalkıştı. Babası ve kardeşinin uyarılarına aldırmayan Osman Ercan, bir süre sonra dibi balçıkla kaplı gölette kayboldu. Bunun üzerine elbiseleri ile suya atlayan Süleyman Ercan, Mehmet Can ve Saime Ercan'ın da Osman ile aynı akibeti yaşadığı belirtildi.
Acıpayam Jandarma Karakol Komutanlığı, elde edilen ilk bulgulara göre; yüzmek için göle giren Osman Ercan'ın boğulma tehlikesi yaşaması üzerine önce baba Süleyman Ercan'ın ve arkasında da Mehmet Can ve Saime Ercan'ın göle atladığı ve dört kişinin de göletin balçık zeminine yapışarak can verdiğinin saptandığı bildirildi.

Zemine yapıştılar
Balık tutmak için gittikleri gölette boğularak ölen dört kişi Apa Köyü'nde düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verilirken, köyde büyük bir matem yaşandı.

Tercihini yaptı
Acıpayam Lisesi'ni bitiren Saime Ercan, bu yıl ÖSS'de 302 puan tuturmuş ve tercih formunu doldurarak postaya vermişti. Askerliği çok seven ve asker giysileriyle gezmekten hoşlanan 19 yaşındaki genç kız, bugünlerde heyecanla dilediği fakülteye girip giremeyeceğini bekliyordu. Ama ecel Saime'nin üniversiteye hayatına başlamasına izin vermedi. Talihsiz genç kız, babası ve dayısı ile birlikte ağabeyini kurtarmak isterken can verdi.

Anne perişan oldu
Eşi, kardeşi ve iki çocuğunun akşam eve dönmemesi üzerine şüphelenen Hatice Ercan, durumu jandarmaya haber verdi. Köylülerle birlikte bizzat aramalara katılan Hatice Ercan, geç saatlere kadar bir sonuca ulaşamayınca fenalaştı. Jandarma'nın "dört kişinin cesetlerini bulduk" haberi üzerine ise yıkıldı.

NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222