8 Ağustos 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 


 
Petkim, limanını özel sektöre açtı
Ruslar'ın kışlık botu Manisa'dan
Gemide rüya gibi tatil
Esen pazar büyüttü

BAĞLANTILAR
Devlet İstatistik Enstitüsü
Dış Ticaret Müsteşarlığı
DPT
>>> TÜM LİSTE

Sayfayı
Tavsiye etPetkim, limanını özel sektöre açtı

Genel Müdür Yavuz, "Limanın değerlendirilmesi ile ilgili özel kuruluşlardan aldığımız önemli yatırım projeleri var. Bunların arasından en uygun olanını seçeceğiz" dedi

Petkim Genel Müdürü Kenan Yavuz, Aliağa Tesisleri içindeki limanı özel sektörün kullanımına açtıklarını
bildirdi.
Yavuz, Petkim'in, elinde tuttuğu potansiyeli Türkiye ekonomisine kazandırma ve kar getirici faaliyetler yaratma planı çerçevesinde, limanı üçüncü şahıslara açma konusunu gündemlerine aldıklarını kaydetti.

Değerlendireceğiz
Sadece petrokimyasal ürünlerin yükleme boşaltmasında kullanılan limanın "tesisler için tehlike yaratmayacak ürünlerde" bir ihtisas limanı haline getirilmesini amaçladıklarını ifade eden Yavuz, geçen hafta ilk kuru yük gemisinin limana yanaştığını söyledi.


Kenan Yavuz

Limanı, sadece belli ürünlerin yükleme boşaltmasının yapıldığı bir konuma getirmek istediklerini anlatan Yavuz, şöyle devam etti: "Otomotivden kuru yük ve gıda sektörlerine kadar tüm sektörlere hizmet verecek bir potansiyelimiz var. Limanda kendi romörkörlerimiz var. Kılavuz ve gümrükleme hizmeti de verebiliyoruz. Tesislerimiz içinden geçerken tehlike yaratmayacak tüm ürünlerin yükleme boşaltmasını yapabiliriz. Limanın değerlendirilmesi ile ilgili özel sektör kuruluşlarından aldığımız önemli yatırım projeleri var. Bu projelerden birini seçerek burada bir ihtisas limanı oluşturacağız. Özellikle gıda sektörünün ilgisi çok yüksek. Örneğin, burada dondurulmuş gıda için bir (İhtisas Limanı) yaratabiliriz" dedi.

Ar-Ge Merkezi
Yavuz, limana 30 bin gross tonluk gemilerin yanaşabildiğini, 60 bin metrekare kullanım alanı bulunduğunu kaydetti. Petkim'in kendisine yan sanayi yaratması için KOSGEB ile çeşitli projeler üzerinde çalıştığını sözlerine ekleyen Yavuz, "Bilgi birikimimizi ve teknolojik imkanlarımızı, plastik sektöründeki kuruluşlarla paylaşmayı planlıyoruz. Bu çerçevede ürün geliştirme ve Ar-Ge Merkezi oluşturacağız. Ayrıca sektöre, AB kaynaklarının kullanımı ile ilgili destek vereceğiz" diye konuştu.

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222