8 Ağustos 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

08.08.2004
Mesaj Gönder

BUGÜN DOĞANLAR:
Yaşamın her gününe, bir matematik problemi nesnelliği içinde başlarlar. Bazen, ayrıntılar arasında kaybolurlar. Böyle anlarında; çevrelerinden yardım alma konusunda adımlar atsalar da, ısrarcı olamazlar. Her yönüyle hakim oldukları konularda; iddiacı yönlerinin yanında, kırıcı olmadan eleştiren yönleri de vardır.

KOÇ:
"Espri anlamında düşündüğünüz olayın, karşınızdaki kişi için ciddi anlamda bir yaşam kesiti" olabileceği gerçeğini gördünüz ve uzun arkadaşlıklarda bile ön yargıların, şartlanmışlıkların kolayca yok olmadığını öğrendiniz. Yine de; art niyetsiz ve dostça aralayacağınız kapıyı, her zaman bu tür şartlanmışlıkları içine alacak kadar geniş tutmalısınız.
BOĞA:
Yaşam şartlarının getirdiği birçok konuda; yeteneklerinizin doğal dürtüsü içinde gerekeni yapıyorsunuz. Çoğu kez; size verilmek istenen mesajın ardında gizlenen gerçeği görmek istemiyorsunuz. Sonradan dövünmemek için; iş geleceği ile ilgili lehinize olabilecek gelişmelere, iyi niyet adına başkalarını da ortak etmeyin.
İKİZLER:
Sadakat ile ilgili; sosyal toplumun gerektirdiği kurallar hakkında, alaysı tavırlar içine giriyorsunuz. Hatta, bunu bir kişilik ispatı gibi çevrenize aktarıyorsunuz. Partnerinizin yanında bu şekilde düşüncelerinizi, bir "yaşam reçetesi" gibi sunarak savunmaya kalmayın. Bedelini, beklemediğiniz şekilde acı ilaçlarla ödemek zorunda kalabilirsiniz.
YENGEÇ:
Civar, çevre demeden yaşamınızda herkesin üzerinde bir yer verdiğiniz arkadaşınızın beklenmeyen tavrı sizi şaşırttı. Oysa; sizi gerçekten "sizin bir parçanız" olarak gören yakın çevrenizdeki kişi; yanlış anlamlarda sizi zor durumda bırakacak bu tür tavırlar içine girmezdi. Yanlış taşa oynadığınızın farkına varmak, sizi biraz üzdü.
ASLAN:
Çevresel etkileşimlerin sonucunun güçten yana olduğunu bilmeniz ve her zaman ona göre tepkilerinizi belirlemeniz, beklemediğiniz anda esen ters rüzgarlarla sizi alt-üst edebiliyor. Bu konuda sığınacağınız liman; her zaman güçler dengesini gözetmeden, özgür iradenizle davranışlarda bulunduğunuz aile çevreniz olmalıdır.
BAŞAK:
Yaşadığınız her bir an, içinizde sürekli olarak yeni koşullanmalar yaratıyor. Bunlar giderek büyüyen bir tecrübe havuzu oluştururken, hareket alanınızı da daraltıyor. Günlük yaşamınızda karşılaştığınız; yeni veya eskinin etkisiyle ortaya çıkan oluşumların her birine farklı anlamlar yüklemeye çalışmayın. Daha bir bağlantısız, özgür ifade ve davranışlarda bulunun.
TERAZİ:
Tatil ortamı içinde olmanızla, çalışma hayatı içinde bulunmanız arasında kesin ayrımları yapamıyorsunuz. Partnerinizin bu konuda ki serzenişlerini göz ardı etmeyin. Yaşam paylaşımınızın ortak paydalarını arttırmak ve dokularını daha bir sıklaştırmak için uygun bir gündesiniz. İkiniz de bugün; oluruna bıraktığınız rutinlikleri terk edin.
AKREP:
Güne başlarken ki sabırsızlığınız, istemediğiniz halde yakın çevrenizle olan uyumunuza zarar verebilir. Bilinci ile yaşam adımlarını atmaya çalışan biri olarak, bu şekilde kendinize dönük isteklerinizin neden olduğu ilkel davranışlara meydan vermeyin. Sonuçta; bugün kafanızda yarattığınız hedefin yarın hiçbir önemi kalmayacak.
YAY:
İş disiplini ile ihmalkarlığı bir arada götüren ender insanlardan birisiniz. İhmalkarlığınız yüzünden yaşadığınız kayıpları, hızlı adaptasyon yeteneğine sahip zihinsel fonksiyonlarınızla çözebiliyorsunuz. Fakat farkında olmadan, gereksiz stresler yaşıyorsunuz. Bu panik halinizi; hiç hak etmediği halde partnerinize de yansıtıyorsunuz.
OĞLAK:
Harcamalar konusunda tasarrufa düşkün yapınız, arkadaşlarınızla bir arada bulunduğunuz grup toplantılarınızda espri konusu oluyor. Fakat; bu durum onların art niyetinden değil, size olan samimi duyguları nedeniyle gerçekleşiyor. Bu arada, sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizi kuşku temelleri üzerinde oturtmayın. Onun düşünceleri olması gereken doğrultuda.
KOVA:
Aile içi bazı sorunlarınız nedeniyle, içinde bulunmanız gereken aktivitelerinizi ertelemeyin. Bazen, bu tür konular yüzünden arkadaşlarınızdan bile uzaklaşıyorsunuz. Fakat, çok sık birlikte olduğunuz ve aranızdaki dostluk bağlarının giderek sağlamlaştığı kişiyi ayni kefeye koymayın. Çünkü, karamsar yapınız itibarı ile ona her zaman ihtiyacınız var.
BALIK:
Kafanızın içine kazıdığınız konuda; gelecek günlerin rotasını şimdiden ince ayrıntılarla çizmeye çalışmanız, aklın gerektirdiği bir davranış şekli. Fakat, bu rotada bazı tali yolların nereye çıkacağı konusundaki kararlar sadece size bağlı değil. Bu nedenle; gerekli kişilerle gerekli şahsi bağlantıları sağlamak için girişimlerinizi


 
Yazıyı
Tavsiye et


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222