26 Temmuz 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa

            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜÇÜK İLANLAR      I     İNSAN KAYNAKLARI     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    BİZE ULAŞIN

ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Alışveriş
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca
Muğlaspor
Uşakspor

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

  Yazı Dizisi - Tire Dosyası

Yaza zinde girin

1| 2 | 3| 4| 5| 6| 7|

KİLO SORUNU YAŞAYANLARA TIP, DEĞİŞİK ALTERNATİFLER SUNUYOR
Karbondioksit reçetesi

Yan etkisi olmayan yeni bir yöntemle korbondioksit gazı işlenmiş olarak vücudun istenilen yerlerine enjekte ediliyor ve bölgesel zayıflama gerçekleşiyor

Fazla kilolar çağın sorunu... Daha önceleri bu, sırf hanımlara özel bir durum gibi algılansa da artık erkekler de formda ve sağlıklı görünmek istiyor. İzmirli Spor Hekimi Mutlu Gürsoy karbondioksit tedavisi ile isteyenleri fazla kilolarından arındırıyor.
Fazla kilolar her zaman güncelliğini koruyan bir sorun. Bu konuda ortaya atılan pek çok tedavi yöntemi, yüzlerce değişik diyet reçetesi var.
Ancak önemli olan bunca zayıflama yöntemi ve diyet reçetesi arasında en etkili ve uygulanabilir olanı bulmak, işin uzmanı ile çalışmak.
Yoğun iş temposu içerisinde egzersiz yapamıyor ya da kısıtlı egsersizler ve gelişigüzel diyetler yapıyorsanız ülkemizde de giredek yaygınlaşan, riski olmayan, ağrısız, operasyonsuz, etkili ve bölgesel zayıflamaya olanak veren "Karbondioksit Tedavisi" yöntemini deneyebilirsiniz.
Deneyimli Spor Hekimi Mutlu Gürsoy "Humanstudio aging management" ismini taşıyan sağlıklı yaşam ve spor hekimliği merkezinde ülkemizde de giderek yaygınlaşan karbondioksitle zayıflama tekniğini uyguluyor.
17 yıldır spor hekimi olarak hizmet veren Dr. Mutlu Gürsoy, yaklaşık 1 yıldır bu tekniği uygulayarak özellikle bölgesel zayıflama problemi olanları yeniden formuna kavuşturuyor.
İzmir'de bu yöntemi uygulayan ilk merkezi kuran Gürsoy yöntemin İzmirliler'den büyük ilgi gördüğünü belirtiyor.

RİSKİ YOK
Egzersiz ve zayıflama programları sağlıklı bir yaşam ve güzel bir vücut için vazgeçilmez olsalar da kilo problemini, özellikle de bölgesel kilo problemini tek başına çözmede etkili olamıyor.
Günlük yaşam içinde bireyler ya hiç egsersiz yapamıyor ya da kısıtlı egzersizler ve gelişigüzel sürekli etkinliği saptanmamış diyetler uyguluyor.
Ancak bütün bu teknikler tam olarak istenen sonucu veremiyor ve vücuttaki fazlalıklar atılamıyor. Çünkü belli bir yaştan sonra erkeklerde karın ve belde, kadınlarda ise karın, bel ve basenlerde kolayca depolanan yağ çok zor parçalanıp yakılıyor.
Bugüne kadar bu yağlardan kurtulmanın tek yolu olarak cerrahi yöntemler görülüyordu.
Karbondioksitle tedavi yöntemi ise cerrahi operasyonları tercih etmeyenler için hiçbir risk taşımayan yeni ve daha basit bir teknik.
Doktor Mutlu Gürsoy "Bu tekniğin hiçbir yan etkisi yok. Seanslar sırasında bize gelen kişiler hiçbir acı hissetmiyor. Tedavide çok ince uçlu iğneler kullanılıyor. Sonrasında da hasta bir acı hissetmiyor. Tedavi seanslar halinde ilerlediğinden yağlar zamanla eriyor. Vücut dengesi de bozulmuyor" dedi.

NASIL UYGULANIYOR
Korbondioksitle Zayıflama Yönetimi'nde hiçbir yan etkisi olmayan korbondioksit gazı, bazı işlemlerden geçirildikten sonra işlenmiş olarak acısız bir yöntemle gerekli bölgelere enjekte ediliyor.
Vücutta belli bir oksijen ve karbondioksit dengesi var. Ortamda karbondioksit oranının artmasıyla birlikte vücut bölgeye bol miktarda oksijen göndermeye başlıyor. Oksijen bölgedeki yağları parçalıyor, yeni kılcal damarlar oluşuyor, dolaşım zenginleşiyor, bölgesel yağ yakımı artıyor.
Yapılan egzersiz ve beslenme programıyla yağlar eriyerek istenilen şekil ortaya çıkmaya başlıyor. Seansların egzersiz ve diyet ile desteklenmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Dr. Mutlu Gürsoy, tedaviyi uygulayanlara sporcular üzerinde de denenmiş ve uygulanmış olan üst düzey bir kilo kontrol programı uyguladıklarını söyledi.

DİYETİ BIRAKMAYIN
Önceden yağ dokusuna vücudun fazlalığı gibi bakıldığını ancak yapılan çalışmaların yağ dokusunun çok daha karmaşık olduğunu ortaya koyduğunu belirten, Mutlu Gürsoy şöyle konuştu:
"Vücuttaki yağ dokusu belli bir eşiği geçtikten sonra metabolizmayı etkileyecek salgılar yapıyor. Belli bir yaşa kadar insanlar ne yese kilo almıyor ancak belli bir yaşı geçtikten sonra kilolar oturmaya başlıyor. Diğer taraftan sürekli diyetler yapıp yapıp bırakmak yağ dokusunu provakate ediyor. Diyet yapılıp bırakıldığında kişi daha fazla kilo alıyor.
O yüzden kısa sürede çok fazla kilo vermeyi vaad eden, gerçekçi olmayan 5-10 günlük diyetler çok zararlı. Bunun yerine sistemli kilo verilmeli."
Kendilerine başvuran kişilerin öncelikle detaylı bir metabolizma değerlendirmesini yaptıklarını ifade eden Gürsoy, uygulanacak tedavide hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi metabolik sorunları olup olmadığının önem taşıdığını söyledi. Kişinin beslenme alışkanlığını baştan sona değiştirdiklerini ancak makul ve uygulanabilir bir bir yemek listesi oluşturduklarına dikkat çekti.
Korbondioksit tedavisine ilk etapta 10 seans ile başlanıyor. Haftada iki seansla kür tamamlanıyor. Daha sonra seans sıklığı ayda 1 ve 2 ayda 1'e düşüyor. Zayıflamanın yavaş olduğuna dikkat çeken Gürsoy, "Bu tedavinin en önemli özelliği zamanla kendini göstermesi. Yani seanslar sonunda bölgesel zayıflama gerçekleşiyor. Ancak seans, egzersiz ve diyet birbirinin tamamlayan bir bütün" dedi.

KANDIRMIYORUZ
Gürsoy, kilo probleminin sadece fiziksel değil duygusal boyutunun da olduğuna dikkat çekti ve abartılı vaadlerle insanların bu konuda rencide edilmemesi gerektiğini söyledi. Gürsoy, "Buraya gelen kişilerle uzun uzun konuşuyoruz. Onlara asla olmayacak vaadlerde bulunup kandırmıyoruz. Karşılıklı güven çok önemli. Çünkü tedavi sonrasında da hastalırımızla görüşmeye devam ediyoruz. Bu tedavinin başarılı olması için kendilerine de görevler düştüğünü biliyorlar" dedi.

TEDAVİNİN ETKİLERİ
*Bölgesel yağlar parçalanır.
*Ciltte sıkılaşma oluşur.
*Sellülitler ortadan kalkar.
*Gevşek dokularda sıkılaşma görülür.

YARIN: UZAKDOĞU"DAN AKUPUNKTUR

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller            EN BÜYÜK BÖLGE GAZETESİKÜNYE     I     REKLAM     I     SIK KULLANILANLARA EKLE     I    AÇILIŞ SAYFASI YAP

Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222