23 Şubat 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa


ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

 


 
Artık para harcıyor
Piriştina, esnafla buluştu
Artık 'Utanç' olmayacak
Ülkü ve meclisi aklandı


Kemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal Önderoğlu


ESNAF KÜRSÜSÜ
Önder Sümer
yönetiminde37 YILLIK AHŞAP KÖPRÜ İÇİN 50 MİLYAR LİRALIK ÖDENEK ÇIKARILDI
Artık 'Utanç' olmayacak

Balıkesir Valiliği, ilkelliği nedeniyle birçok kazaya yol açan Çukurhüseyin Köprüsü'nün, beton olarak yenilenmesine karar verdi

(BALIKESİR / MERKEZ)

Merkeze bağlı 5 köyün Balıkesir ile irtibatını sağlayan, ancak ilkelliği nedeniyle çok sayıda kazaya neden olan 37 yıllık ahşap 'Çukurhüseyin Köprüsü' nihayet yapılıyor. İl merkezine 15 kilometre uzaklıktaki köprüde yaptıkları incelemenin ardından 'Bu köprü onarılamaz, yenisinin yapılması daha uygundur' raporu veren Köy Hizmetleri uzmanların görüşü doğrultusunda köprünün beton olarak yenilenmesine karar verildi.

İhale açılacak

Balıkesir Valisi Atıl Üzelgün, 2004 programına aldıkları köprü için 50 milyar lira ödenek çıkardıklarını, önümüzdeki ay içinde de ihale açacaklarını söyledi. AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez de köprü için 100 milyarlık daha ödenek çıkarılacağını açıkladı.
Köy muhtarı Rasim Mutlu, "Köyümün köprüsünü yaptırmak için muhtarlık görevine talip olmuştum ve istediğim gerçek oldu. Bu seçimde aday olmayacağım. 200 yıllık Çukurhüseyin Köyü'nün halkı, yıllar önce derenin içinden geçerek şehre gelebiliyordu. 37 yıl önce bir asma köprü kuruldu. Fakat bu köprü de hiçbir zaman sağlıklı hizmet vermedi. Üzerinden geçmekte olan traktörler, minibüsler dereye uçtu, çok sayıda ölen ve yaralanan oldu. Her gün okula giden 58 çocuğumuz ve minibüslerdeki yolcular, köprünün bir tarafında iniyor, araç karşıya geçtiğinde yeniden biniyorlardı. Köprünün yenilenmesi ile artık bunlar geride kalacak" dedi.

Kampanya açılmıştı

Çukurhüseyin, Yaylacık, Musalar, Kozeren ve Bağalan köylerini Balıkesir'e bağlayan köprünün yapılması için 57'nci Hükümet döneminden bu yana yoğun kampanya yürütülmüş, DSP'li İl Genel Meclisi üÜyesi Yüksel Taşaltı'nın girişimleriyle, Devlet eski Bakanı Mehmet Kocabatmaz da köprüye bizzat gelerek incelemelerde bulunmuştu. Çukurhüseyin Köyü Muhtarı Rasim Mutlu, köprüyü yapan veya yaptıran kişinin heykelini dikeceklerini ifade etmişti.

Verilen sözleri takip edeceğiz
Balıkesir'e 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çukurhüseyin Köprüsü'nün yerine yeni beton köprü yapılacak.
Köy Muhtarı Rasim Mutlu ile köprü yapılmadığı için DSP'den istifa eden İl Genel Meclisi Üyesi Yüksel Taşaltı, "Bize verilen sözün takipçisi olacağız" dedi.

 

 

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller
 


Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222