05 Şubat 2004 Yıl: 109

Ana Sayfa


ANA SAYFA
Kent
3.Sayfa
Siyasi
Dış
Ekonomi
Yazarlar
Spor
Yazı Dizisi
Arşiv

MAGAZİN
Can Can
Pazar
Sinema
Astroloji
Ne Nerede

EKSTRA
Hava Durumu
Eczaneler
Telefonlar
Sanal Galeri
Yararlı Linkler

MESAJ HATTI
Göztepe
Altay
Karşıyaka
İzmirspor
Denizli
Aydın
Vestel Manisa
Buca

KÜÇÜK İLANLAR
Emlak
Vasıta
Eleman
Çeşitli
İlan Formu
Mesaj gönder

 

 


 

 

 


 
Mutlaka yapılacak
Yeşil alanlar artacak
Ege'nin GAP'ı yarılandı
Atatürk'ün Aydın'a gelişini kutladılar


Kemal Hoca'nın TELEFONU
Kemal Önderoğlu


ESNAF KÜRSÜSÜ
Önder Sümer
yönetimindeADNAN SAYGUN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ İÇİN YENİ İHALE AÇILACAK
Mutlaka yapılacak

Başkan Piriştina, İzmir'in gelecekte fuarlar ve kongreler merkezi olmasının yanı sıra turizm, kültür ve sanatta da iddialı hale gelmesi için çaba harcadıklarını söyledi

ERTAN GÜRCANER (İZMİR / MERKEZ)

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın prestij projeleri arasında yer alan Güzelyalı'daki eski Troleybüs Garajı'nda yapılması planlanan Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi üçüncü kez ihaleye çıkacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina geçtiğimiz haftalarda ihaleyi kazanamayan firmanın kamu ihale kurumuna yaptığı itiraz üzerine iptal edilen ihalenin 9 Mart'ta tekrarlanacağını söyledi. İzmir'in gelecekte fuarlar ve kongreler merkezi olmasının yanı sıra turizm, kültür ve sanatta da iddialı hale gelmesi için çaba sarfettiklerini belirten Başkan Piriştina, Adnan Saygun Kültür ve Sanat Merkezi projesinin mutlaka hayata geçirileceğini söyledi.

İki etaplı proje
Kültür ve Sanat Merkezi'nin uygulama projeleri 2001 yılında açılan yarışmayı kazanan mimar Tevfik Tozkoparan tarafından hazırlandı. Güzelyalı'da mezbelelik halde bulunan eski troleybüs garajının 21 bin metrekarelik bölümünde yapılacak sanat merkezi, bu alanda Türkiye'nin örnek projelerinden biri olacak. Sanat merkezinin yapılacağı alanı iki etap halinde ele alacak İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta en önde bulunan SİT kapsamındaki bölümün restorasyon projesini gerçekleştirecek, ardından da sanat merkezinin yeralacağı asıl inşaatlara başlayacak. Projenin hayata geçirilmesiyle Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi estetiği ve mimarisi ile Türkiye'ye örnek bir çalışma olacak.

MERKEZDE ÇOK AMAÇLI İKİ BÜYÜK SALON OLACAK
300 araçlık kapalı otopark yapılacak
Kültür merkezinde biri konser ve konferansların gerçekleştirileceği 1100 kişilik, diğeri de tiyatro oyunlarının sergileneceği 250 kişilik iki salon bulunacak.
Ayrıca iki kata yayılan sergi alanları, asansörlü orkestra çukuru, 8 adet simultane çeviri odası, 4 adet toplantı salonu, idari bölüm ve sanatçıların kullanacağı mekanlar da kültür sanat merkezinde yer alan diğer unsurlar olacak.
Merkezde yer alacak 300'den fazla araca hizmet verebilecek kapalı otoparkla bölgedeki otopark sıkıntısı da büyük ölçüde giderilmiş olacak. Komplekste ayrıca sahne ekipmanları ve sanatçılar için otobüs ve tır yanaşmasına uygun ayrı otoparklarda bulunacak.

 


NE NEREDE
Cafe
Bar
Restoran
Tiyatro
Paket servis
Kültür Merkezi
Galeriler
Turizm acentaları
Oteller
 


Yeni Asır, Gaziosmanpaşa Bulvarı No:5 35260 Çankaya, İzmir
Tel:+90(232) 4415000    Fax:+90(232) 4464222